Lokální rekuperace

V této kategorii naleznete lokální rekuperační jednotky pro jednotlivé místnosti. Malé rekuperační jednotky určené pro jednu místnost jsou používány tam, kde je potřeba větrat jen jednu místnost (např. jednopokojový byt). Pokud se instalují do rodinného domu, tak do místností které jsou trvale obydleny, tj. obývací pokoj, ložnice, dětské pokoje. Hlavně tam kde se celý den zdržujete a nejvíce tam kde spíte. Ložnice je totiž místnosti kde strávíte 30% svého života a proto je nutné, aby tam byly ideální zdravé podmínky k životu.

Na rozdíl od centrální rekuperace, která potřebuje k větrání spoustu rozvodů a hadic po celém domě, jsou tyto malé lokální jednotky určeny přímo přes zeď. Vytvoří se jen otvor do obvodové zdi a jednotka se tam vsune. 

Jednotky pracují dnes s vysokou účinností, tudíž velmi malým únikem tepla. Některé mají jednosměrné jiné obousměrné větrání. 

Jednotky lokální pracují v několika režimech, umí současně přivádět i odvádět, nebo jen přivádět vzduch. U některých výrobků lze jednotlivé jednotky vzdáleně připojit a ovládat systémem změny režimů. Můžete do některých místností vzduch přivádět a z druhých jen odvádět a po čase směr změnit....

Pokud máte možnost rozvést po domě vzduchotechnické potrubí, tak je určitě praktičtější centrální rekuperace. Pokud ale rozvody nemáte kde umístit, tak pak použijte tyto lokální jednotky a nemusíte rozvody dělat. A přesto budete kvalitně a úsporně větrat.